13.12.2014

Przegląd nowości w Lectora 12

Trivantis kilka dni temu wydał nową wersję Lectora 12. Pojawiło się około 20 istotnych nowych funkcji Lectory, które na pewno ucieszą jej użytkowników.

Obracanie i kadrowanie

W nowej wersji lektory możliwe jest obracanie obrazów i kształtów, a także kadrowanie obrazów bezpośrednio w programie.





Nowe możliwości w zakresie animacji

Pojawiła się możliwość umieszczania obiektów poza ekranem kursu, nie będą one widoczne dla odbiorców kursu. Można używając akcji Move wsuwać je na ekran.


Tworzenie przycisków o dowolnym kształcie i spersonalizowanych stanach

Łatwo można skonfigurować wygląd przycisków dla stanów: Normal, Over, Down i Disabled. Można również utworzyć przyciski w dowolnym kształcie.

Tekst oraz kształty i przyciski

W nowej wersji lektory w prosty sposób można dodawać kształty objaśnień, aby przyciągnąć uwagę uczącego się. Można dodawać i formatować tekst bezpośrednio wewnątrz kształtu i przycisku.


Wypełnienia, cienie, odbicia i krycie

Do wypełnienia przycisków i kształtów możesz używać gradientów, tekstur, obrazów. Kształty, obrazy, przyciski i pola tekstowe mogą posiadać zróżnicowane krycie oraz mieć dodane odbicia i cienie. Właściwości cienia są w regulowane, ustawiamy przeźroczystość, rozmycie, kąt,  odległość.



Nowe rodzaje list, ich zgodność ze standardami oraz dostępność

Pojawiły się nowe możliwości i rodzaje list numerowanych i punktowanych. Listy zgodne są ze standardami HTML, dzięki czemu, spełniają wymogi w zakresie dostępności - mogą być prawidłowo odczytywane przez czytniki ekranowe np. JAWS.

Nowy tryb podglądu

Nowy tryb podglądu zapewnia możliwość pełnego podglądu. Projektant widzi ekran tak jak zobaczy go użytkownik w przeglądarce - uruchomione zostaną między innymi JavaScript-y.

Nowa wersja programu przynosi wiele nowości, które może nie są rewolucyjne i obecne już w innych programach, jak na przykład w Articulate Storyline, jednak z pewnością ułatwią pracę projektantom i pozwolą im na jeszcze większą kreatywność.

Pełną listę nowości znajdziesz na stronie Lectory.

Brak komentarzy: